O nas

 

Nasze hasło: Odchudzanie zaczyna się w głowie  ma na celu przede wszystkim uświadomienie, że żeby schudnąć nie wystarczy wiedzieć co jeść a czego nie, jak ćwiczyć i ile czasu,  ale trzeba wiedzieć jak to zrobić,żeby trwale wprowadzić zalecenia dietetyka lub zdrowe nawyki w swoje życie, jak pomyśleć o sobie,o otaczającej rzeczywistości, o odchudzaniu, żeby proces ten był możliwy, jak nie tracić zaangażowania po nieudanej próbie .Czyli jak uporać się z głową, żeby móc wprowadzać zmiany.

Wierzymy bowiem, że w starym porzekadle „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest sporo racji oraz, że działa ono też w drugą stronę, a więc „zdrowy duch to zdrowe ciało”.

 

Kim jesteśmy i co robimy?

 

Jesteśmy zgranym zespołem ludzi, którzy mają wspólny  cel – pomóc Klientowi w odnalezieniu drogi do lepszego, zdrowszego życia.

 

DIETETYK – to specjalista, który na podstawie rozmowy z Klientem o jego nawykach i preferencjach żywieniowych oraz o stylu życia ustala zbilansowany jadłospis. Menu tworzone jest tak, by Klient w zależności od potrzeby mógł przytyć, schudnąć, poczuć się lepiej, zachowując przy tym odpowiednie proporcje składników odżywczych. Na życzenie Klienta dietetyk może także przeprowadzić testy na nietolerancje pokarmowe, w celu ustalenia bardziej precyzyjnego sposobu żywienia.

 

PSYCHODIETETYK – to psycholog lub dietetyk, specjalizujący się w psychodietetyce. Psychodietetyk wspiera Klienta w procesie wprowadzania zmian i zaleceń dietetycznych. Zajmuje się psychologicznymi uwarunkowaniami tycia, chudnięcia czy jedzenia kompulsywnego. Klient wraz ze specjalistą poszukują indywidualnych przyczyn swojej nadwagi, niedowagi, niepokojących zachowań związanych z jedzeniem. Ważnym elementem pracy z psychodietetykiem jest analiza czynników utrudniających lub wręcz uniemożliwiających wprowadzenie i TRWAŁE UTRZYMANIE zmiany. Psychodietetyk zajmuje się takimi zmiennymi psychologicznymi jak motywacja, asertywność, poczucie własnej wartości, poczucie własnej skuteczności, sposoby radzenia sobie ze stresem,  z trudnymi emocjami, z myślami. 

 

PSYCHIATRA – to lekarz, który jeśli to konieczne, wspiera proces zmiany terapią farmakologiczną. Dzieje się tak między innymi w przypadku zaburzeń lękowo-depresyjnych, zaburzeń odżywiania i zaburzeń kompulsywnych.

 

Wszyscy specjaliści w naszym Gabinecie współpracują ze sobą  tak, by zapewnić Klientom profesjonalną i kompleksową pomoc.

 

Serdecznie Państwa zapraszamy!

mgr Ewa Balsamo – psycholog, specjalista psychodietetyk, właściciel gabinetu

mgr Joanna Koszewska – dietetyk

dr Daniel Dudek – psychiatra,

mgr Agnieszka Chojnowska – psycholog,

mgr Agnieszka Ambroziak - psycholog

Działamy na terenie Piaseczna, możliwe są wizyty domowe oraz wizyty w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Gabinet PERSONA-Psychodietetyka Piaseczno

ul. Albatrosów 26 lok 8

509 957 254

 

5731
DzisiajDzisiaj3
WczorajWczoraj2
Ten tydzieńTen tydzień5
Ten miesiącTen miesiąc78
Od początkuOd początku5731

© 2016 Odchudzanie Piaseczno

Please publish modules in offcanvas position.